Uroczyste zakończenie projektu 60 plus

29 listopada 2015 r  na sali tańca w Szczurowej miało miejsce uroczyste zakończenie projektu 60 + NOWY WIEK KULTURY. W okresie od kwietnia do grudnia 2015 r Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministrem Pracy i Polityki Społecznej na terenie Gminy Szczurowa realizowało V już edycję projektu „60+ NOWY WIEK KULTURY” . Celem projektu było przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu ludzi starszych, ich aktywizacja , zachęcanie do rozwijania własnych umiejętności oraz prowokowania do działań, które w sposób bezpośredni wpływać mogą na zmianę środowiska życia beneficjentów projektu.

W dniu 29 listopada na sali tańca w Szczurowej miało miejsce uroczyste zakończenie projektu. Wójt Gminy Szczurowa – Marian Zalewski na wstępie powitał przybyłych na ta uroczystość zarówno uczestników projektu jak i zaproszonych gości.

Grupą otwierającą całą uroczystość był „Mobilny Klub Seniora”. Za ich przyczyną mogliśmy być świadkami wspaniałego i nietuzinkowego spotkania, które zgromadziło ponad 430 osób z całej gminy i nie tylko. Nasi seniorzy jak prawdziwe gwiazdy estrady wspaniale bawili przybyłych gości.

„Strzelicanie idą, Pojawianie jadą, Uście, Wrzępia wszyscy zgodnie….”
To słowa piosenki, które grupka seniorów z tych czterech miejscowości naszej gminy wprowadziła w czyn. Udowodnili, że można wspólnie coś stworzyć, coś pokazać również dobrze się bawiąc. Warto z seniorów brać przykład rozbudzając życie kulturalne wsi naszej gminy.

„Wielkie mamy plany, spracowane ręce, w duszy nam gra serce młode….” – śpiewali nasi seniorzy – są to piękne słowa – więc je realizujcie.

Życzymy Wam wielu sukcesów!!!

Mobilny Klub Seniora zaprosił na tę uroczystość biesiadną Izabelę Trojanowską, Tadeusza Drozdę i Tadeusza Kwintę. Nasze gwiazdy przyjęły zaproszenie uświetniając swoimi występami całą uroczystość. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było również wiele innych atrakcji.
Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. To niezapomniane popołudnie dzięki zaangażowaniu grupy seniorów.