Rok 2013

  1. Wygranie konkursu ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi ul. Bellotiego w Warszawie i dotacja 2 000 zł na zorganizowanie ferii. Pożyteczne ferie – „Nasi wspaniali sąsiedzi” – Cudze chwalicie swego nie znacie – Bawimy się pożytecznie.

Priorytetem projektu integracja oraz pomoc osobom starszym, samotnym. Przełamywanie stereotypów różnicy pokoleń, tradycja, która łączy ludzi biednych i bogatych. Wzmacnianie empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

  1. Włączenie się w przygotowanie uroczystości Święceń Kapłańskich naszego młodego Kapłana w Strzeleckim Sanktuarium.
  2. Udział w konkursie potraw regionalnych „Wioska Kulinarna” podczas „Krakowskiego Wianka” w Szczurowej. Zajęcie II miejsca i nagroda (blender).
  3. Udział w warsztatach szkoleniowych w Krynicy (2 dni)
  4. Plener w Łazach gmina Rzezawa (konkurs kulinarny) za udział w konkursie – zestaw garnków kuchennych.
  5. Udział w Biesiadzie Agroturystycznej w Siedlcu.
  6. Wicie żniwnego wieńca – wyjazd na Dożynki Wojewódzkie w Rodakach gmina Klucze koło Olkusza. Wieniec został zgłoszony do konkursu – nagroda.

8.Współpraca ze szkołę – przygotowanie stoiska na „święto pieczonego ziemniaka” dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich i poczęstunek.

  1. Wyjazd do Nowego Sącza w celu promowania regionu gminy Szczurowa do Małopolskiego Centrum Kultury ” Sokół” w Nowym Sączu.

„Tradycja przez pokolenia”. Degustacja potraw. Spotkanie trwało do późnych godzin nocnych.

  1. Wycieczka integracyjna z paniami 2 K.G.W. ze Szczurowej – do Zakopanego.
  2. Grudniowe odwiedzanie osób starszych i samotnych. Podarunki – stroiki i ciasto, kartka z życzeniami, chwila rozmowy, wzruszenia.