Rok 2015

1.W lutym „Złote Kłosy” zorganizowały 2 spotkania dla dzieci i młodzieży. Ogniska z pieczeniem kiełbasek i dyskotekę oraz wyjazd na kręgielnię do Brzeska.

  1. Przygotowanie potraw regionalnych do degustacji, podczas otwarsia Targowiska oraz Krakowskiego Wianka.
  2. Przygotowanie stoiska dla dzieci i rodziców na „Pikniku Rodzinnym” organizowanym przez szkołę Podstawową. W całości były to środki własne.
  3. Wycieczka integracyjna w Pieniny i na Słowację.
  4. Wicie wieńca żniwnego i udział w Dożynkach gminnych w miejscowości Pojawie.

6.Stoisko i potrawy regionalne przygotowanie na uroczystość Gminnych Dożynek na poczęstunek dla gości.

  1. Udział w Dożynkach Reymontowskich w Wierzchosławicach wraz ze Strzeleckimi Kosynierami jako grupa reprezentująca gminę Szczurowa.
  2. Biesiada Agroturystyczna 23 sierpnia w Siedlcu koło Bochni – konkurs kulinarny. „Złote Kłosy” zajęły I miejsce zdobywając uznanie komisji we wszystkich aspektach.
  3. W listopadzie warsztaty dequpażu, poznanie tajników zdobienia szkła i robienie bombek styropianowych. Wraz z grupą seniorów oraz młodzieży.
  4. Największym wyzwaniem dla Stowarzyszenia było przystąpienie i realizacja projektu „Wspierania Osób w Podeszłym Wieku poprzez Integrację z Młodzieżą” – trwał od kwietnia do listopada, grupa seniorek i młodzież gimnazjalna. Były zajęcia: kulinarne, artystyczne, wokalne, sportowe i edukacyjne. Wycieczki do Wadowic, Inwałdu, Szczawnicy, do teatru w Krakowie. Wycieczki rowerowe, majówki przy leśnej figurce. Piknik w leśnej Hubertówce i wiele innych atrakcji. Mimo dużej rozpiętości wiekowej, wspaniale ze sobą współpracowałyśmy odkrywając i rozwijając nowe talenty. Nauczyliśmy się pokonywać trudności, aktywnie działać w środowisku lokalnym i godnie reprezentować wieś i gminę. Podkreślić chcemy, że w swoich działaniach możemy liczyć na wójta gminy Szczurowa oraz pracowników Urzędu Gminy.
  5. Realizacja zadania Publicznego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa – Podprogram 2015 jako Organizacja Pasterska o zasięgu lokalnym pomiędzy Organizacją Partnerską o zasięgu Regionalnym. Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
  6. Udział w Giełdzie Agroturystycznej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (dyplom uczestnictwa).